Güncellenen WTA sıralamasında dikkatleri çeken yükseliş eski dünya 1 numarası Caroline Wozniacki’den geldi.

2010 ve 2011 yıllarını dünya sıralamasında zirvede kapatan Caroline Wozniacki, sonraki yıllarda kariyerinde düşüşe geçmiş ve 2016 sezonunda dibi görmüştü. Ancak ABD Açık’ta yarı finale kadar çıkarak kimsenin beklemediği bir iş yapan Danimarkalı tenisçi, Tokyo!da düzenlenen Pan Pasifi Açık’ta sezonun ilk şampiyonluğunu kazanarak yükselen grafiğini sürdürdü.

26 yaşındaki tenisçi bugün güncellenen WTA sıralamasında bu yükselişini ispatladı ve 6 sıra birden yükselerek 22. basamağa yerleşti.

19 yaşında ilk 50’de
Wozniacki’nin finalde yendiği Japon tenisinin yükselen değeri Naomi Osaka ise 19 sıra birden yükselerek 47. sıraya yerleşti ve 1henüz 19 yaşında olmasına rağmen ilk 50’ye girmeyi başardı.

Zirvede değişiklik yok
ABD Açık sonrasında Serena Willams’ı tahtından indiren ve sıralamada zirveye yükselen Alman raket Angelique Kerber ilk sıradaki yerini korurken, ilk 10 sırada bir değişiklik olmadı.

Çağla 5 sıra geriledi
2016’da yaptığı yükselişle Türk tenisi adına tarihi bir sezon geçiren Çağla Büyükakçay ise Saint Petersburg’daki ITF turnuvasında iknci turda elendiği haftayı 5 sıralık bir düşüşle tamamlayarak sıralamada 69. basamağa geriledi.

YORUM YAZ