Sezon başında Manchester United’a rekor bonservis bedeliyle transfer olan Paul Pogba hakkında menajeri Jose Mourinho’dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Manchester United Menajeri Jose Mourinho, sakatlığı sebebiyle yaklaşık 2 ay sahalardan uzak kalacağı açıklanan Fildişi Sahilli stoper Eric Bailly’nin yerine Paul Pogba’yı o bölgede kullanabileceğinin sinyalini verdi.

Sky Sports’a konuşan Portekizli teknik adam, “Pogba üst düzey bir oyuncu ve sahip olduğu özelliklere bakacak olursak onun fenomen bir stoper olabileceğini düşünüyorum.” dedi.

Fransız yıldızın muhteşem bir pas kabiliyeti ve hava topu hakimiyeti olduğunu ifade eden Mourinho, “Aynı zamanda oyunu geriden kurma konusunda istisnai bir yeteneği var. Bence o, birçok mevkide rahatlıkla oynayabilir.” diye konuştu.

Mourinho, Pogba’nın performansına yönelik eleştirilere de yanıt vererek, 4 yıl İtalya’da top koşturan 23 yaşındaki oyuncunun İngiltere’deki futbol kültürüne alışması için kendisine zaman tanınması gerektiğini sözlerine ekledi.

Paul Pogba, bu sezon başında 105 milyon euroluk rekor bonservis bedeliyle Juventus’tan Manchester United’a transfer olmuştu.

YORUM YAZ